• 03133802310
 • اصفهان-شهرک صنعتی محمود آباد-خیابان 16

سنگ گرانیت سبز جنگلی

سنگ گرانیت سبز جنگلی

بررسی سنگ گرانیت سبز جنگلی

سنگ گرانیت سبز جنگلی ، از مقاوم ترین سنگهای گرانیت موجود در ایران می باشد.  معدن سنگ گرانیت سبز جنگلی در استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند واقع شده است. در این شهر چندین معدن در حال استخراج این سنگ می باشند که موجب بوجود آمدن سورتهای مختلفی از آن شده است که در بالا بیان شد.

میزان جذب آب سنگ گرانیت نزدیک به صفر می باشد.  گرانیت سبز جنگلی ساب پذیری خوبی دارد و کاربرد های گوناگونی در صنعت ساختمان سازی دارد. از موارد مصرف  گرانیت سبز  جنگلی نمای ساختمان، سنگفرش فضاهای تجاری و اداری، سرویس های بهداشتی و سنگ اوپن آشپزخانه می باشد.

گرانیت جنگلی  دارای تم سبز تیره مایل که رگه های زرد و لیمویی در آن پراکنده می باشد.گرانیت جنگلی دارای جذب آب بسیار پائین و مقاومت فشاری بالا است. گرانیت جنگلی  را می توان در کلیه فضاهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده نمود. از ویژگیهای گرانیت جنگلی  میتوان به استحکام بسیار بالا و جذب آب بسیار پایین آن اشاره کرد. و به همین سبب بسیاری از پروژه های تجاری، اداری، صنعتی و مسکونی از این سنگ گرانیت برای سنگفرش و نمای بیرونی و داخلی استفاده مینمایند.

کاربرد گرانیت سبز جنگلی

کاربرد گرانیت جنگلی  در کلیه قسمتهای داخلی و بیرونی ساختمان است. این سنگ در برابر سرما، گرما، ضربه و فشار بسیار مقاوم بوده و یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده از آن در سنگفرش و نمای داخلی و بیرونی ساختمان میباشد.

 • سنگفرش فضای داخلی ساختمان
 • سنگفرش فضای خارجی ساختمان
 • سنگفرش محوطه و پیاده رو ها
 • سنگفرش سوله های صنعتی، بهداشتی و غذایی
 • نمای بیرونی و اصلی
 • بدنه راه پله و سنگ پله

قیمت  گرانیت سبز جنگلی

قیمت  گرانیت سبز جنگلی  به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع معدن به لحاظ کیفیت و رنگ در قیمت سنگ تاثیر دارد.
 • سنگ پاک و بدون غده قیمت بالاتری دارد.
 • ضخامت سنگ تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد.
 • هر چه قدر ابعاد سنگ بزرگتر باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.
 • کیفیت فرآوری سنگ از نظر ساب، برش بر روی قیمت سنگ تاثیر خواهد گذاشت.

برای مشاوره و خرید انواع سنگ گرانیت کلیک نمایید .

آنالیز گرانیت سبز جنگلی

جذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاری
۰.۰۵۳.۱۵۰.۰۹۲۷۰۰

ویژگیهای سنگ گرانیت سبز جنگلی بیرجند

از جمله مهمترین ویژگیهای سنگ های گرانیت که در این سنگ بیشتر به چشم می آید استحکام و مقاومت بالای گرانیت سبز جنگلی می باشد.هم چنین از دیگر ویژگی های این سنگ عبارتند از:

1-جذب آب ناچیز

2-ساب پذیری بسیار

3-مقاومت فشاری بالا

4-تراکم زیاد

5-مقاوم در برابر فشار و ضربه

6-مقاومت سایشی بالا

قیمت سنگ گرانیت سبز جنگلی

همانطور که بیان شد این سنگ از سنگ های گران قیمت می باشد. با این وجود قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به بیان آنها می پردازیم:

 • درجه بندی کیفی سنگ:

به میزانی که سنگ یکدست تر بوده و میزان رگه های زرد و لیمویی در آن کمتر مشاهده شود از قیمت بالاتری برخوردار است.

 • کیفیت فرآوری از نظر ساب و برش دقیق
 • سایز و ابعاد و ضخامت موردنیاز
 • سورت بندی:

به طور مثال قیمت گرانیت سبزکاهویی و سبزدرباری آنها از دیگر سورتهای آن بیشتر می باشد.

سورت بندی گرانیت سبز جنگلی

با توجه به اینکه این سنگ از چندین معدن در حال استخراج است سورتهای مختلفی ازآن وجود دارد که عبارتند از:

 • معدن سنگ گرانیت سبز جنگلی  بیرجند:

 طیف رنگی این نوع، سبز با رگه های زرد و شال های سفید مخلوط است.

 • معدن سنگ گرانیت سبز آبرنگی بیرجند:

 طیف رنگی این نوع نیزسبز با موج های زردرنگ است. پرداخت این نوع سنگ از آنجایی که نرم تر است فقط به صورت چرمی انجام می گیرد.

 • گرانیت سبز اسپایدری بیرجند:

 این نوع از سنگ گرانیت سبز جنگلی دارای تم رنگی سبز با رگه های زردی است که مانند تارهای عنکبوت در هم تنیده است.

 • معدن سنگ گرانیت سبز درباری بیرجند:

 این نوع که از مشهورترین و مرغوبترین انواع گرانیت سبز جنگلی است دارای طیف رنگی سبز با رگه های لیمویی و سبزتیره ای است که به صورت موجهایی در سنگ می درخشند. از این سنگ برای استفاده در مکانها و ساختمان لوکس و گران قیمت به کاربرده می شود که از معروفترین آنها سالن مجلس کشور می باشد. 

 • معدن سنگ گرانیت سبز دانه اناری بیرجند: 

این نوع دارای طیف رنگی سبز تیره مایل به مشکی است که دانه هایی قرمز درون آن دیده می شود و مانند دانه های انار درون آن می درخشد.به علت وجود این دانه های قرمز از آن نسبت به بقیه گرانیت های سبزجنگلی کمتر استفاده می شود.

 • معدن سنگ گرانیت کاهویی بیرجند:

 طیف رنگی این نوع برخلاف بقیه سبز کم رنگ است که درون آن هاله های زرد و سفیدی دیده می شود. زیبایی این سنگ در اسلب آن بیشتر به چشم می خورد. از عواملی که در قیمت این سنگ تاثیر می گذارد یکدست بودن و نبودن شالی های سفید درون آن است که در این صورت قیمت آن بالاتر می رود.

معدن سنگ گرانیت سبز جنگلی

معدن سنگ گرانیت سبز جنگلی در استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند واقع شده است. در این شهر چندین معدن در حال استخراج این سنگ می باشند که موجب بوجود آمدن سورتهای مختلفی از آن شده است که در بالا بیان شد.

قیمت سنگ گرانیت سبز جنگلی

همانطور که بیان شد این سنگ از سنگ های گران قیمت می باشد. با این وجود قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به بیان آنها می پردازیم:

درجه بندی کیفی سنگ: به میزانی که سنگ یکدست تر بوده و میزان رگه های زرد و لیمویی در آن کمتر مشاهده شود از قیمت بالاتری برخوردار است.
کیفیت فرآوری از نظر ساب و برش دقیق
سایز و ابعاد و ضخامت موردنیاز
سورت بندی: به طور مثال قیمت گرانیت سبزکاهویی و سبزدرباری آنها از دیگر سورتهای آن بیشتر می باشد.

کلام آخر:

صنايع سنگبری کريستال با بيش از ٣٠ سال سابقه با مدیریت برش و توليد انواع سنگهای گرانيت از معادن مختلف مشغول کار بوده و هم اکنون درحال برش تخصصی سنگ گرانیت در ابعاد و اندازه های گوناگون (از ضخامت 1cm تا ضخامت 20cm و تا عرض 80cm ) و محصولاتش را با کمترين تلورانس ممکن به بازار عرضه می نمايد.

از شاخصه های بارز اين سنگبری ميتوان به سابقه درخشانش در زمينه صادرات سنگ گرانيت به کشورهايی همچون ترکيه-ترکمنستان-عراق-ارمنستان-اذربایجان-روسیه-بلغارستان-رومانی-بلاروس والمان اشاره کرد و همچنين دارنده گواهينامه بين المللی سيستم مديريت يکپارچه IMS کشورهای انگلستان وايرلند ميباشد و در نهايت هم اکنون با بدست آوردن گواهينامه های بين المللی ISO 9001 ISO 14001 OHSAS 18001 .با افتخار در حال خدمتگذاری به مردم شريف ايران ميباشد

بیشتر بدانید :

معرفی معادن سنگ گرانیت ایران


سنگ گرانیت 
قیمت سنگ گرانیت

سنگ گرانیت سبز جنگلی

آخرین مقالات